Hazır çim, özel alanlarda çeşitli tohumlarla, titiz bakımlarla üretilen canlı çimlerdir. Bu çimler daha sonra talebe göre kesilerek, plakalar halinde döşeneceği yere taşınır.

Canlı çimler hem doğaya hem de insan sağlığına sayısız fayda sağlar. Bahçenizde yeşil bir alan oluşturmak için hazır çimler hem ekonomik hem de zamandan tasarruf sağlaması açısından tercih edilmektedir.

Hazır canlı çimlerin pek çok çeşidi vardır. Doğru çim tercihi için bazı önemli etmenler vardır. Çim sereceğiniz alanın ne kadar güneş aldığı, denize yakınlığı, iklim şartları, çimin bakımına ayıracağınız zaman gibi pek çok kriter vardır.

Ülkemizde en çok tercih edilen çim türleri Bermuda ve dört mevsim hazır çimleridir. Hazır canlı çimin türüne karar verirken bir uzmana danışmanızda fayda vardır.

Çimsaş olarak İzmir’in Tire ilçesindeki 400 bin metrekarelik alanda titizlikle ürettiğimiz hazır çimlerimizi Türkiye’nin her noktasına göndermekteyiz. Hazır çim döşemeye karar verdiyseniz Çimsaş uzmanlarımızla iletişime geçerek aklınızdaki tüm soruların yanıtlarını alabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here