Hazır çim döşetmeye karar verdiniz… Peki hangi çim türünü seçeceksiniz, çim seçerken nelere dikkat etmelisiniz?

Günümüzde artık yaşam alanlarında sıkça kullanılan hazır çimlerin özelliklerine göre pek çok çeşidi vardır.Bu yazımızda size dört mevsim hazır rulo çimden bahsedeceğiz.

Dört Mevsim hazır çimleri nerelerde kullanılabilir?

Basılmaya karşı dayanıklı olduğundan dolayı 4 mevsim çimleri spor alanlarında rahatlıkla tercih edilebilir. Parklar, bahçelerde de yoğun bir biçimde kullanılır. Güneşe karşı dayanıklı olan dört mevsim çimleri yoğun güneş gören alanlarda da tercih edilebilir. Ancak denize sıfır alanlarda kullanılması tavsiye edilmez.

Dört Mevsim hazır çimlerinin diğer çimlerden farkı

Dört mevsim çimin en büyük farkı adından da anlaşılacağı üzere 4 mevsim yeşil kalabilmesidir. Yaz kış yeşil kalabilen bu çimler koyu yeşil bir tondadır. Uzun ömürlü, dayanıklı ve sık görününlü dört mevsim çimleri yüzde 40 su tasarrufu sağlar. Düzenli sulama ve biçim ister. Soğuğa dayanıklı bir çim türüdür.

Dört Mevsim hazır rulo çim fiyatları

Hazır çim metrekare fiyatları genel olarak çim türü, alanın yapısal durumu ve alanın büyüklüğüne bağlı olarak değişir. Dört mevsim hazır çim türüne karar verdiyseniz, firma yetkililerimizle iletişime geçerek hazır çimin döşeneceği alan hakkında gerekli bilgileri verdikten sonra dört mevsim hazır çim fiyatı hakkında sağlıklı bir bilgiye sahip olabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here